Tipy na výlet - okolí

Bezprostřední okolí hotelu je plné zeleně. U hotelu se nachází kromě terasy také posezení u ohniště. Zdarma naši hosté mohou využít hřiště s umělým povrchem na míčové hry. Pro děti je v zahradě připravena trampolína, houpačky, skluzavka a pískoviště.


Zimní sporty

Hotel Star je vzdálený od sedačkové lanovky (sjezdovka Kejnos) 200 m, pod hotelem (100m) najdete vlek Machr. 

V zimě je Benecko ideální střediskem zimních sportů. Díky své nadmořské výšce, rozhledů do kraje a perfektně upravených tratí se řadí mezi ráj běžkařů. Pro sjezdové lyžování je připravena 4sedačková lanovka, 12 vleků a 2 dětské pásy. A kdo nechce lyžovat, ať nasedne na sáňky - přímo za hotelem je ideální kopec na všechny typy řádění... a když sáňky omrzí? Využijte jeden ze dvou snowtubingů.

V zimě naši hosté dostávají Kartu hosta, díky které mají slevy na skipas. Další slevy můžete využít v partnerské půjčovně a lyžařské škole Miraski school-rental Benecko. 

 

Lufťákova stezka

Lufťákova stezka je 2 km dlouhá zábavná trasa plná her a soutěží. Trasa začíná 200 m od hotelu Star a končí na centrálním parkovišti v centru Benecka. Na trase Vás čekají jak pohybové, tak vědomostní úkoly. 

Procházku můžete zakončit sjezdem na horských kárách nebo letním tubingu - vše najdete ve Family Aréně (100 m od cíle Lufťákovi stezky). Letní provoz Family Arény je květen, červen, září - sobota a neděle 14:00 - 17:00, červenec a srpen denně 14:00 - 18:00. 

 

.... a až celou Lufťákovu stezku projdete, skočte si k nám na recepci pro diplom (certifikát) a samolepku - po odpovědi na kvízovou otázku z Vás bude certifikovaný Lufťák :-). 

Další informace nejen o Lufťákově stezce najdete na www.benecko.info


 


Peší a cyklovýlety

Benecko - to jsou úžasné výhledy do kraje...

Dominantou Benecka je rozhledna Žalý - historická kamenná rozhledna z roku 1892 (otevřena denně). Ze Žalého lze za dobrých klimatických podmínek vidět nejen na Krkonoše, ale i na široké okolí (Český ráj, Jizerské hory...)

Zřícenina Štěpanického hradu - v Horních Štěpanicích, v památkové rezervaci vesnického typu, najdete kromě malebných roubenek také zbytky gotického hradu. Dojdete sem pěknou procházkou přímo od hotelu.

Turistické rozcestí Rovinka - na Rovinka dojdete / dojedete (na kole, koloběžce či bruslích) po pěkné lesní zpevněné cestě, odměnou pro Vás bude něco dobrého na zub v místním občerstvení. Děti zde můžou využít houpačky, chůdy a nebo se trochu ekologicky vzdělat na "hřbitově odpadků". Z Rovinek se můžete vydat směr Janova Hora (Farma Hucul), Špindlerův Mlýn nebo Horní Mísečky.

 

 
 

Tipy na výlety autem / autobusem

Autobusová zastávka je od hotelu vzdálená 200 m, jezdí odtud autobusy do Jilemnice a Vrchlabí.

Jilemnice (7 km) je malebné horské město s renesančním zámkem z 16. století. Zámek Vám nabídne nejen zámecký okruh Hraběte Harracha, ale také stálou expozici Krkonošského muzea. V Jilemnici je v provozu krytý bazén.

Vrchlabí (10km) je často nazáváno jako "Vstupní brána do Krkonoš". Hlavní dominantou města je renezanční zámek (dnes slouží jako městský úřad) s rozlehlým zámeckým parkem. Za návštěvu stojí soubor čtyř štítových domů, které patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších (dnes muzeum KRNAP).

Špindlerův Mlýn (10 km pěšky, 22 km autem), Pec pod Sněžkou (40 km), Harrachov (34 km), Dvůr Králové nad Labem (44 km)...