Tipy na výlet - okolí

Bezprostřední okolí hotelu je plné zeleně. U hotelu se nachází kromě terasy také posezení u ohniště. Zdarma naši hosté mohou využít hřiště s umělým povrchem na míčové hry. Pro děti je v zahradě připravena trampolína, houpačky, skluzavka a pískoviště.


Zimní sporty

Hotel Star je vzdálený od sedačkové lanovky (sjezdovka Kejnos) 200 m, pod hotelem (100m) najdete vlek Machr. 

V zimě je Benecko ideální střediskem zimních sportů. Díky své nadmořské výšce, rozhledů do kraje a perfektně upravených tratí se řadí mezi ráj běžkařů. Pro sjezdové lyžování je připravena 4sedačková lanovka, 12 vleků a 2 dětské pásy. A kdo nechce lyžovat, ať nasedne na sáňky - přímo za hotelem je ideální kopec na všechny typy řádění... a když sáňky omrzí? Využijte jeden ze dvou snowtubingů.

V zimě naši hosté dostávají Kartu hosta, díky které mají slevy na skipas. Další slevy můžete využít v partnerské půjčovně a lyžařské škole Miraski school-rental Benecko. 

 

Lufťákova stezka

Lufťákova stezka je 2 km dlouhá zábavná trasa plná her a soutěží. Trasa začíná 200 m od hotelu Star a končí na centrálním parkovišti v centru Benecka. Na trase Vás čekají jak pohybové, tak vědomostní úkoly. 

Procházku můžete zakončit sjezdem na horských kárách nebo letním tubingu - vše najdete ve Family Aréně (100 m od cíle Lufťákovi stezky). Letní provoz Family Arény je květen, červen, září - sobota a neděle 14:00 - 17:00, červenec a srpen denně 14:00 - 18:00. 

 

.... a až celou Lufťákovu stezku projdete, skočte si k nám na recepci pro diplom (certifikát) a samolepku - po odpovědi na kvízovou otázku z Vás bude certifikovaný Lufťák :-). 

Další informace nejen o Lufťákově stezce najdete na www.benecko.info


 


Peší a cyklovýlety

Benecko - to jsou úžasné výhledy do kraje...

Dominantou Benecka je rozhledna Žalý - historická kamenná rozhledna z roku 1892 (otevřena denně). Ze Žalého lze za dobrých klimatických podmínek vidět nejen na Krkonoše, ale i na široké okolí (Český ráj, Jizerské hory...)

Zřícenina Štěpanického hradu - v Horních Štěpanicích, v památkové rezervaci vesnického typu, najdete kromě malebných roubenek také zbytky gotického hradu. Dojdete sem pěknou procházkou přímo od hotelu.

Turistické rozcestí Rovinka - na Rovinka dojdete / dojedete (na kole, koloběžce či bruslích) po pěkné lesní zpevněné cestě, odměnou pro Vás bude něco dobrého na zub v místním občerstvení. Děti zde můžou využít houpačky, chůdy a nebo se trochu ekologicky vzdělat na "hřbitově odpadků". Z Rovinek se můžete vydat směr Janova Hora (Farma Hucul), Špindlerův Mlýn nebo Horní Mísečky.

 

 
 

Tipy na výlety autem / autobusem

Autobusová zastávka je od hotelu vzdálená 200 m, jezdí odtud autobusy do Jilemnice a Vrchlabí.

Jilemnice (7 km) je malebné horské město s renesančním zámkem z 16. století. Zámek Vám nabídne nejen zámecký okruh Hraběte Harracha, ale také stálou expozici Krkonošského muzea. V Jilemnici je v provozu krytý bazén.

Vrchlabí (10km) je často nazáváno jako "Vstupní brána do Krkonoš". Hlavní dominantou města je renezanční zámek (dnes slouží jako městský úřad) s rozlehlým zámeckým parkem. Za návštěvu stojí soubor čtyř štítových domů, které patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších (dnes muzeum KRNAP).

Špindlerův Mlýn (10 km pěšky, 22 km autem), Pec pod Sněžkou (40 km), Harrachov (34 km), Dvůr Králové nad Labem (44 km)...

 

 

 

 

 

 

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..